Odżywki do włosów – rodzaje i zastosowanie

Redakcja

10 maja, 2024

Codzienna pielęgnacja włosów to podstawa, jeśli chcesz, żeby wyglądały pięknie i zdrowo. Poza dobrej jakości szamponem warto także stosować odżywki do włosów, które dobroczynnie wpływają na łuski włosa, powodując ich zamknięcie. Prawidłowo dobrana odżywka potrafi zdziałać cuda. Jaki kosmetyk najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Podpowiadamy!

Jakie są rodzaje odżywek do włosów?

Odżywki do włosów są bardzo skuteczne, a ich codzienne stosowanie nie przysporzy Ci żadnych kłopotów. Przed zakupem konkretnego produktu, warto sprawdzić, jakie są rodzaje odżywek do włosów oraz czym poszczególne produkty różnią się między sobą. Odżywki do włosów dzielimy na:

  • proteinowe – zawierają proteiny, które wzmacniają włosy i wypełniają ubytki,
  • emolientowe – tworzą na powierzchni włosów warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody oraz korzystnie wpływa na wygląd włosów,
  • humektantowe – zawierają substancje nawilżające, które mają zdolność wiązania i pochłaniania wody.

Odżywki proteinowe, emolientowe i humektantowe warto stosować naprzemiennie. Na rynku istnieją też kosmetyki, które bazują na kombinacji różnych substancji odżywczych. Kompleksowe mieszanki świetnie sprawdzają się w przypadku włosów bardzo suchych i zniszczonych. Dobra odżywka do włosów dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze i może być bezpiecznie stosowana na co dzień w trakcie porannej lub wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak dobrać odżywkę do włosów?

Wybór odżywki do włosów nie powinien być przypadkowy. Zanim sięgniesz po konkretny produkt, sprawdź stopień porowatości włosów. Ten wskaźnik stosuje się, aby określić stopień odchylenia łuski włosów od ich łodygi. Do włosów wysokoporowatych możesz stosować odżywki regenerujące lub nawilżające, które zawierają oleje roślinne. Świetnie sprawdzą się również odżywki proteinowe, które odbudowują i wzmacniają zniszczone włosy. W przypadku włosów średnioporowatych warto stosować odżywki regenerujące i wygładzające o mniej intensywnym działaniu. Natomiast do włosów niskoporowatych zaleca się wybór najlżejszych formuł, które odżywiają włosy, podkreślają ich zdrowy wygląd i dodają im naturalnego blasku.

Jak stosować odżywkę do włosów?

Gdy już znajdziesz odżywkę dopasowaną do Twoich potrzeb, możesz ją bezpiecznie wypróbować w domowych warunkach. Bardzo ważne jest stosowanie tego kosmetyku zgodnie z zaleceniami, które znajdują się na opakowaniu. Odżywka do włosów najlepiej działa, gdy jest nakładana dokładnie i bez pośpiechu. Większość produktów należy trzymać na włosach przez co najmniej kilka minut. Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli rozprowadzisz kosmetyk na umyte i lekko wilgotne włosy. Po upływie wyznaczonego czasu spłucz odżywkę i delikatnie wysusz włosy. Niektóre produkty nie wymagają spłukiwania. Wówczas możesz od razu wysuszyć włosy i rozpocząć ich stylizację. Więcej przydatnych informacji na temat odżywek do włosów znajdziesz na blogu https://ohmyhair.com.pl/.

W dobrze odżywki do włosów może pomóc Ci zaprzyjaźniony fryzjer. Kosmetyk powinien zawierać sprawdzone składniki w odpowiednim stężeniu. Odżywkę do włosów możesz stosować po każdym myciu włosów lub częściej, jeśli sytuacja tego wymaga. Jest to produkt, który korzystnie wpływa na wygląd i zapach włosów oraz dostarcza przyjemnego uczucia odświeżenia.

Materiał promocyjny.

Polecane: